"Přírodní štípaný kámen je v posledních letech velice populárním materiálem, díky jeho téměř neomezené škále využití v zahradní i stavební architektuře. Je možno jej využít jak pro exteriéry, tak i interiéry budov."

Štípaný kámen

Výroba z nerezi

Půjčovna tříkolek

Charakteristika horniny

Skladba ložiska námi dodávaného kamene je velmi pestrá, neboť zde existují přechodné typy a jednotlivé horniny mezi sebou netvoří ostré kontakty, ale pozvolna přecházejí jedna v druhou. Liší se od sebe pouze svým petrograficko – mineralogickým složením. Ložisko je tvořeno sedimentární horninou, která se nazývá Moravská droba, jež se vyskytuje ve zbarvení šedomodrá a hnědošedá. Hornina je stejnoměrně, středně zrnitá s lehce pozorovatelnými zrny živce a křemene.

Plochy odlučnosti jsou rovné, jemně drsné, hrany jsou ostré. Struktura horniny je psamitická, velikost zrn se pohybuje mezi 0,5 mm – 2 mm. Štípaný kámen má široké využití, především při realizaci zahradní architektury, například při výstavbě pohledových opěrných zdí, k výstavbě gabiónových stěn a plotů, k realizaci chodníků, okrasných skalek a jezýrek, či jiných designových prvků nejenom v zahradě.

Štípaný kámen na zahradní chodníky Štípaný kámen na zahradní chodníky Štípaný kámen na zahradní chodníky

Adresa provozovny

Lucie Lišková
Hranice - Jelení vrch
74 101 Nový Jičín

Rychlý kontakt

Mobil: +420 736 120 799
Web: www.blackrider.cz
E-mail: kamen@blackrider.cz

Naši partneři

Návštěvnost

TOPlist